Кожен хто вирішує встановити кондиціонер у себе вдома чи на робочому місці при виборі зважає на його ціну, характеристики моделей та якісні показники. У тому числі, на гучність приладів при роботі. Побутові спліт-системи не беззвучні. При роботі кондиціонер шумить і це є нормальним, поки монотонне гудіння не виходить за рамки. Звичайно, децибелів, які видає техніка, ні вдома, ні в офісі не міряє ніхто, однак якщо вони стають наднормовими це одразу відчувається.
Нормою вважається шумність зовнішнього блоку спліт-системи до 60 Дб, внутрішнього – до 35 децибел, В порівнянні з людським шепотінням такі показники є лише трішки вищими (шепіт – 20-30 Дб).
«Підвищення голосу» кліматичної системи свідчить про те, що час провести її діагностику. Бажано, не самостійно. Інакше можна тільки нашкодити. Причин для поломки може бути декілька. Щоб не погіршити становище та своїми силами не додати до суми витрат зайвої цифри, краще одразу звернутися до фахівців компанії «Імперія Клімату». Тоді несправність буде усунена професійно, і жодних наслідків такий ремонт за собою не понесе.
На шумність кондиціонера найчастіше впливають:
- поломка вентилятора;
- поломка компресора;
- порушення циркуляції фреону;
- зношення підшипника.
Вентилятор перевіряють одним із перших. Особливо, у бюджетних моделей сплітів. Причина – використання під час виготовлення техніки економ-класу дешевої пластмаси, яка з часом піддається деформації. Коли елементи блоку змінюють форму внаслідок дії зовнішніх факторів, лопаті вентилятора торкають корпус, відбувається тертя і стається поломка.
Ще один поширений випадок поломки вентиляційної системи кондиціонера – крильчатка. Якщо причина саме в ній, техніка не тільки звучатиме голосніше, а й вібруватиме сильніше. Іноді це трапляється через пил, який осідає на вентиляційних лопатях. Він покриває їх нерівномірно, тиск на окремі ділянки виходить більшим, на інші – меншим. Виникає розбалансування. Щоб такого не траплялось спліт періодично необхідно чистити.
Якщо кондиціонер не просто став голоснішим, а зашипів, скоріше за все причина у порушенні транспортування холодоагенту. Можливо, трапилось заломлення трубок або вони забились. В обох випадках перегріву не уникнути. Якщо вчасно не зреагувати, слідом виникнуть проблеми з компресором, вирішення яких коштуватиме дорого.
Це ті варіанти поломок внутрішнього блоку, які трапляються частіше усього і які зазвичай користувачі просто ігнорують або лагодять самотужки. І те, і те, як правило, не дає результату та негативно впливає на техніку.
Зовнішній блок під впливом погодних умов та супутніх факторів зазвичай страждає від потрапляння до нього комах, листя, квітів, продуктів цвітіння – пилку – тощо. Шумність його не відчутна, адже він розташовується на фасаді будівлі надворі. Діагностика блоку має стати звичкою власника та проводитись раз на пів року, тоді «планових» поломок, викликаних тривалим забрудненням вдасться уникнути.
Техніка може надмірно шуміти і через неякісні комплектуючі, що були використані при її монтажі. Непрофесійне встановлення згодом теж дасть про себе знати, тому слід не шукати фінансової вигоди там, де її немає, а одразу довіряти справу кваліфікованим спеціалістам. Таким, як майстри бердичівської компанії «Імперія Клімату».