8 липня в Україні ті, хто дотримується народних звичаїв та прикмет, не вживають алкоголю. Малі Міста України розкажуть детальніше про свята, прикмети і заборони 8 липня.
Кого вітаємо з іменинами
День Янгола святкують: Леонід, Костянтин, Федір, Петро, Давид.
Що відзначаємо
- День родини
- Всесвітній день боротьби з алергією
- День бодіарту
Церковне свято
8 липня в церковному календарі – день пам’яті преподобномучениці Февронії. Вона жила під час правління імператора Діоклетіана і постраждала через свою віру в Христа. Февронія виросла в монастирі в Сиваполі, що побудований в Ассірійській області. Тітка Февронії, ігуменя Вриєна, була настоятелькою монастиря і дуже піклувалася про душу своєї племінниці. Тому вона накладала на неї більш суворі правила, ніж на інших черниць. Про благочестиве життя Февронії стали поширювати чутки по всьому місту. Молода знатна вдова Ієрія, яка спочатку була язичницею, почала навідувати її. Під впливом молитов і настанов Февронії Ієрія прийняла християнство і змогла привести до Бога своїх родичів.
У той час імператор Діоклетіан послав воїнів до Асирії для переслідування християн. Коли вони наблизилися до монастиря, де проживала Февронія, всі черниці втекли, залишивши тільки настоятельницю Февронію та її помічницю Фомаїду. Воїни впіймали молоду Февронію, зв’язали їй руки і привели до свого командира. Спочатку їй запропонували відмовитися від своєї віри і принести жертву язичницьким ідолам. Але діва відмовилася безстрашно, за що її піддали жахливим катуванням і потім обезголовили.
Прикмети та заборони
Заборонено сваритися і лаятися. Краще не вживати спиртні напої.
Не варто ходити травою босоніж, особливо, якщо є роса.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- свині та миші їдять сіно — буде поганий сінокіс трави;
- багато осоту — чекайте на холодну зиму;
- цього дня стоїть сильна спека — наступні 40 днів також будуть спекотними;
- багато деревію в полі — під час косовиці дощитиме;
- розсада “п’є” воду до сухого сінокосу, а якщо не вбирає — мокрого.
- сильна роса вранці — до великого урожаю огірків;