29 листопада в Україні ті, хто дотримується народних звичаїв та прикмет, не лихословлять.
Малі Міста України розкажуть детальніше про свята, прикмети і заборони 29 листопада.
Кого вітаємо з іменинами
День Янгола святкують: Василь, Віктор, Дмитро, Іван, Макар, Матвій, Михайло, Микола, Сергій, Теодор, Федір, Ян.
Що відзначаємо
- Міжнародний день правозахисниць
- День електронних привітань
- Всесвітній день мурахоїдів
- Міжнародний день ягуара
Церковне свято
Завтра, 29 листопада, в православному календарі день пам’яті святого мученика Парамона. Святий мученик Парамон був одним з тих, хто віддав своє життя за віру в Христа під час жорстоких гонінь імператора Декія. Жив він у місті Віфінії, що на півдні Азії. Він був добрим і чесним чоловіком, який любив Бога і ближнього. 250 року імператор Декій наказав усім жителям Римської імперії приносити жертви язичницьким божествам. Хто відмовлявся, того карали смертю. У Віфінії було ув’язнено 370 християн, яких піддавали страшним катуванням, сподіваючись, що вони відречуться від Христа.
Святий Парамон не міг спокійно дивитися на це злочинство. Він вийшов на площу, де відбувалося судилище, і голосно засудив жорстокість правителя і військових. Він заявив, що він теж є християнином, і що немає іншого Бога, крім Єдиного Істинного Бога, Господа Ісуса Христа. За це його заарештували і привели до правителя Аквіана, який був намісником Декія.
Аквіан спробував спокусити Парамона обіцянками і погрозами, але той залишався непохитним у своїй вірі. Тоді Аквіан наказав його жорстоко катувати: йому відрубали вуха, ніс, язик, руки і ноги. Святий Парамон терпів муки з мужністю і радістю, виславляючи Бога. Нарешті йому відрубали голову, і він пішов до Царства Небесного. Так само було вбито і 370 мучеників, які не зрадили Христа.
Прикмети та заборони
Не можна в одному приміщенні підмітати підлогу різними віниками. Не варто вагітним переступати через віник, пологи будуть важкими. Заборонено лихословити, лаятися, сваритися. Не розмовляйте з людьми через поріг, інакше посваритеся. Не можна сидіти на столі.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- яскраво світять зірки до похолодання, якщо тьмяні — буде відлига;
- снігопад віщує, що наступного року буде хороший урожай;
- дим з димаря піднімається стовпом вгору — до морозу, якщо стелиться — до потепління;
- зранку зійшов сніг — до святого Миколая (6 грудня) буде заметіль.