12 лютого в Україні ті, хто дотримується народних звичаїв та прикмет, не назначають робочих зустрічей.
Малі Міста України розкажуть детальніше про свята, прикмети і заборони 12 лютого.
Кого вітаємо з іменинами
День Янгола святкують: Євген, Антон, Олексій, Марія.
Що відзначаємо
- День сексуального і репродуктивного здоров’я
- Міжнародний день дітей-солдатів (День червоної руки)
- День Дарвіна (Міжнародний день науки і гуманізму)
- Міжнародний день боротьби з епілепсією
Церковне свято
12 лютого – день пам’яті святителя Олексія, митрополита Київського і всієї Русі, і святителя Мелетія, якого особливо шанують харків’яни.
Олексій жив XIII-XIV століттях. Коли йому було 11 років, він побачив сон-знамення і після цього став ходити на церковні служби. У 15 років Олексій став ченцем і був у подвижництві понад 20 років. Потім став намісником митрополита і був ним протягом 12 років. У середині XIV століття Олексій вирушив до Константинополя до Вселенського патріарха Калліста, де той поставив його митрополитом Київським.
Святий також відомий своїм даром чудотворення – якось Олексій зцілив дружину татарського хана й отримав за це дари. Протягом усього життя митрополит опікувався паствою, запам’ятали його як благодійника, який збудував безліч храмів і монастирів. Після себе святитель Олексій залишив переписане вручну Євангеліє.
Святитель Мелетій (у миру – Михайло Леонтович) народився 1784 року, в селі під Полтавою. Він навчався в семінарії та духовній академії, де був найкращим учнем. Після почав викладати. У 1820 році в Києво-Братському монастирі Михайло прийняв чернецтво під ім’ям Мелетій. Через кілька років він очолив Київську духовну академію, а трохи пізніше став єпископом. Єпископ Мелетій очолював Пермську, Іркутську єпархії, часто їздив по парафіях, а також заснував церкви на півночі Камчатки. Але коли його здоров’я погіршилося, Мелетія перевели в Харківську єпархію.
“Смирення – охоронний меч, з ним безпечно пройдеш землю, пекло і досягнеш Неба”, – так цитували єпископа сучасники. Відомо, що він був дуже скромною людиною і багато особистих коштів жертвував на благодійність і духовну освіту. Коли владика помер (1840 рік), то на його похорон збирали усім миром, оскільки, маючи великий казенний оклад і великі доходи з єпархії, він залишив після себе “всього-на-всього 350 рублів асигнаціями, 2 підзорних труби, два шматки оксамиту, книжки, та необхідну натільну білизну”.
Прикмети та заборони
Невдалий день для ділових поїздок, робочих зустрічей, підписання паперів і контрактів. Не можна викидати залишки хліба – краще віддайте їх тваринам і птахам.
Не виходьте на вулицю без шапки і рукавичок, не нехтуйте теплим одягом і в цілому одягайтеся по погоді – значно зростає ризик розвитку хвороб.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- туман чи завірюха до сильних дощів влітку;
- сніг почав танути — значить буде хороша риболовля в теплі місяці;
- вночі на небі багато зірок — чекайте на багатий урожай;
- цього дня не тепліше, ніж у попередні, до теплого березня.