21 листопада в Україні ті, хто дотримується народних звичаїв та прикмет, присвячують свій час роздумам про високе та духовне.
Малі Міста України розкажуть детальніше про свята, прикмети і заборони 21 листопада.
Кого вітаємо з іменинами
День Янгола святкують: Павло, Олексій, Володимир, Микола, Ада.
Що відзначаємо
- День гідності та свободи
- День без музики
- Всесвітній день рибальства
- Європейський день муковісцидозу
- День Десантно-штурмових військ Збройних сил України
- Всесвітній день вітань
- Всесвітній день телебачення
Церковне свято
21 листопада (4 грудня за старим стилем) відзначають одне з дванадцяти найважливіших свят Православної Церкви – Введення в храм Пресвятої Богородиці.
За збереженими свідченнями, у батьків Пресвятої Богородиці Іоакима та Анни довго не було дітей. Вони багато молилися Господу, і коли народилася дочка, то дали обітницю, що присвятять її Богу. Маленька Марія жила з батьками в Назареті до трьох років, а потім Іоаким і Анна разом із родичами, під спів священних пісень і з запаленими свічками повели доньку до Єрусалимського храму.
У дорозі вони були три дні. У храмі їх зустріли священики й архієрей Захарія. Марію підвели до храму і поставили на першу сходинку, а наступні 14 вона здолала сама. Первосвященик Захарія (батько Іоанна Хрестителя) ввів її до вівтаря і показав місце молитви. При храмі Марія прожила до 15 років: читала Святе Письмо, займалася рукоділлям, молилася. Потім первосвященик і священики порадили їй вийти заміж, але Марія відповіла, що хоче присвятити себе Богові. Тоді за порадою згори священик Захарія запропонував старому Йосипу стати опікуном Марії, щоб стати хранителем її обітниці. Вони побралися і вирушили в Назарет.
Введення в храм Пресвятої Богородиці – дуже глибоке за змістом свято: переступивши поріг Єрусалимського храму, Марії було уготовано стати “одухотвореним Храмом”. Будь-яка людина так само вводиться в Церкву через Таїнство Хрещення – це і є введення людини в храм.
Прикмети та заборони
У цей день не можна займатися важкою працею – за можливості потрібно присвятити цей час молитві та думкам про духовне, а також шити, вишивати, прибирати, прати, робити інші справи по господарству;
Не варто метушитися, поспішати – вважається, що хто поспішає, той весь рік не встигне.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- Якщо день теплий і сонячний, то зима буде морозною.
- Густий туман сьогодні віщує потепління.
- Якщо з ранку мороз, то в грудні і січні буде багато снігу.
- Іній вранці – до суворої зими.