14 серпня в Україні ті, хто дотримується народних звичаїв та прикмет, не роблять прибирання. Малі Міста України розкажуть детальніше про свята, прикмети і заборони 14 серпня.
Кого вітаємо з іменинами
День Янгола святкують: Дмитро, Олександр, Тимофій, Леонтій, Федір, Софія.
Що відзначаємо
- День народження месенджера “Telegram”
- Всесвітній день ящірки
- День працівників будівельної галузі
- День працівників ветеринарної медицини
Церковне свято
Православна церква 14 серпня відзначає Походження чесних древ Животворящого Хреста. У народі це торжество здавна відзначається як Медовий Спас, відомий також як Макковей або Медове свято. Ще одна назва свята – Спас на воді, оскільки в цю дату прийнято освячувати колодязі.
Перший Спас здавна вважається святом пасічників. Це дуже вдалий день для роботи у вуликах, переселення бджіл і збору меду. Ті, хто не мав своєї пасіки, у свято 14 серпня купували мед на ринках і несли до церкви для освячення. За давньою традицією святити мед потрібно в новому посуді, з якого ще не їли.
Окрім меду також освячували макові зерна і букети з маком. Люди, які страждали від безсоння, клали освячені квітки маку біля ліжка. Вони вірили, що це допоможе налагодити здоровий сон.
Прикмети та заборони
День не підходить для ремонту, будівництва та домашніх справ, за винятком роботи на пасіці. Прибирати в домі 14 серпня – до скандалу. Цю дату краще присвятити відпочинку.
У цей день суворо заборонено ображати інших людей, бажати їм зла навіть подумки, згадувати старі образи. Весь негатив може повернутися назад до вас.
У цей день краще утриматися від гучних вечірок і розважальних занять. Не варто займатися порожніми, марними справами, обговорювати плітки.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- Яка погода на Медовий Спас, такою вона буде і на Успіння (28 серпня).
- Якщо мурахи побудували високі мурашники, то зима цього року буде сніжною і суворою.
- Якщо 14 серпня пройшов дощ, то не варто працювати на городі і в саду.
- Троянди вже відцвіли – скоро похолодає.
- Погода вітряна – до сніжної і холодної зими.
- Береза пожовкла – до ранньої осені.