12 липня в Україні ті, хто дотримується народних звичаїв та прикмет, слідкують за своїми словами. Малі Міста України розкажуть детальніше про свята, прикмети і заборони 12 липня.
Кого вітаємо з іменинами
День Янгола святкують: Павло, Петро.
Що відзначаємо
- Всесвітній день бортпровідника цивільної авіації
- День різнокольорових очей
- День паперового пакета
Церковне свято
12 липня в церковному календарі – день пам’яті святих апостолів Петра і Павла. Святий Петро (до хрещення носив ім’я Симон), був братом Андрія Первозванного. Жив у Вифсаїді та був рибалкою. Проходячи повз озеро в маленькому містечку, Христос побачив, як Петро та Андрій закидають сіті. Він їм промовив: “Йдіть за Мною, і Я зроблю вас ловцями людей”. І вони вирішили послідувати за Ісусом. Святий апостол Петро написав (відомо) два Соборних посилання. В другому (близько 67 року) він описав свою близьку смерть. Апостола приговорили до розп’яття за проповіді християнства за наказом імператора Нерона. Вважаючи себе негідним Сина Божого, перед смертю Петро попросив повісити його донизу головою, щоб навіть після смерті наче схилятися перед величчю Ісуса.
Апостол Павло народився в місті Тарс і до початку свого служіння носив також інше ім’я (Савл). Він був язичником, якого 34 року відіслали до Дамаска за дорученням першосвященників, щоб віддати там християн на муки. По дорозі туди з ним трапилася подія, яка змінила все життя. Біля Дамаска осяяло Савла Божественне світло, а воїни, які його супроводжували, впали на коліна. Почув він голос, який промовив: “Я Ісус, Якого ти гониш. Але встань і стань на ноги твої; бо Я для того і явився тобі, щоб поставити тебе служителем того, що ти бачив і що Я відкрию тобі”. Лише Савл міг розібрати слова. Осліп він від Божественного світла і направився до дому апостола Ананія, як йому було сказано. Там він прозрів, прийняв святе хрещення та був названий Петром. Помер апостол також мученицькою смертю в Римі. Там йому відсікли голову мечем за проповіді християнства.
Прикмети та заборони
Жінкам забороняли займатися рукоділлям, тому що всі вироби вийдуть невдалими.
Не можна сваритися, лаятися та лихословити.
Не дозволено також вживати спиртні напої.
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- ясно — весь рік буде гарна погода;
- на Петра і Павла дощить, значить погана погода протримається ще 40 днів;
- випала вранці роса — до спекотного дня;
- хмари пливуть на небі проти вітру — чекайте на дощову погоду;
- припинила співати вже зозуля, зима буде ранньою, якщо все ще співає — осінь затягнеться.