У епоху середньовіччя на Півночі Європи були тяжкі та холодні зими. Все більше та більше додавало труднощів опалення домівок. Проте люди завжди були винахідливими й для забезпечення комфортних умов життя, вже тоді створювали цікаві та незвичні речі для обігріву.
У Європі майстри збудували спеціальну піч з вбудованим ліжком, чимось схожу на комірчину. Ночі були дуже холодними, тому завдяки цьому винаходу можна було спати у теплі. Щоправда, спали люди у ліжку-печі напівсидячи. Досить дивно, але як виявилось, європейці у ті часи вважали, що якщо спатимуть лежачи, то можуть померти уві сні.
Слід зазначити, що такі ліжка не тільки зберігали тепло, а й забезпечували приватність, також могли бути двоповерхові та вміщувати декілька людей. Вони виготовлялися як у простих варіантах, так і більш розкішних. Дорогі короби мали додаткові шухляди та місце для сидіння поруч зі спальним місцем.
Ліжко-піч часто мала дверцята, щоб закрити спальне місце або шторку, яка завішувала віконце. Для великої кількості людей були розташовані рядами або ж у одній кімнаті їх могло бути декілька.
Частина Північної Америки та Європа у 14-19 столітті переживали часи Малого льодовикового періоду, тому такі ліжка, у яких затримувалось тепло, стали просто необхідністю.
Відтак у пізньому середньовіччі ліжко-короба ставали все більш популярними й почали з’являтися у Шотландії, Австрії, Великобританії, Скандинавії, Нідерландах.
Подекуди такі печі-ліжка мали попит у 20 столітті. Як ми вже зазначали, що європейські зими були холодними й якщо надворі холодно, то холодно в будинку. У ті часи лише дров’яний камін був основним джерелом тепла. Навіть тоді, коли з’явилася електрика, люди не напалювали у домівках так, щоб було помітно тепло.
Такі історичні ліжка-короба збереглися й по сьогодні, зокрема у художньому музеї Рембрандта, який знаходиться у Єврейському кварталі в Амстердамі. Тому, якщо є можливість, можна побачити людський винахід на власні очі.
У 20 столітті існувало багато незвичних людей. Проте це не завадило їм стати успішними та знаменитими. Більш детально читати тут.