Вчора, 27 вересня, фахівці відділу протидії кіберзлочинам разом зі слідчими Коростенського райуправління поліції оголосили банківському працівнику з Коростенщини про підозру привласненні грошей клієнтів загальною сумою в 734 тисячі гривень.
Як повідомляє поліція Житомирської області, 32-річний працівник банку (вже колишній), в основному, «оперував» рахунками пенсіонерів, які могли не в повній мірі опанувати мобільний додаток фінансової установи, а тому не одразу зорієнтуватися у зникненні грошей. Цинічно, чи не так?
Та схема не спрацювала – одна з пенсіонерок виявила крадіжку з депозитного рахунку. Правопорушник пішов на крупний куш і списав з її рахунку 12 тисяч доларів США.
Отже, тепер досудове розслідування стосовно дій банківського працівника проводиться одразу за п’ятьма статтями Кримінального кодексу України:
- частини третя та четверта статті 191 – привласнення коштів;
- частини перша та друга статті 200 – незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення;
- частина перша статті 357 – викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем;
- частина перша статті 361 – несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж;
- стаття 366 – службове підроблення.
Згідно із санкціями інкримінованих статей, любителю легкої наживи загрожує покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади терміном до трьох років, – пишуть Малі Міста України.