Наш кишківник, також відомий як травний тракт, відіграє життєво важливу роль у підтримці здоров’я. Він відповідає за розщеплення їжі, поглинання поживних речовин і видалення відходів. Однак різні чинники можуть порушити баланс, що призведе до таких проблем, як здуття живота, запор та діарея. Ось вісім порад, як зберегти здоров’я кишківника.

Дотримуйтесь здорової дієти
Здорова дієта має основоположне значення для підтримання стану кишківника. Продукти, багаті на клітковину, такі як фрукти, овочі та цілозернові, сприяють регулярному спорожненню та запобігають закрепам. Багата на пробіотики їжа – йогурт, кефір та квашена капуста допомагають збільшити кількість корисних бактерій у кишківнику, покращуючи травлення та імунітет. З іншого боку, продукти з високим вмістом цукру, жиру та штучних добавок можуть порушити баланс кишківника, що призведе до запалення, здуття живота та інших проблем із травленням.

Не допускайте зневоднення
Вживання достатньої кількості води необхідне для підтримки здоров’я кишківника. Вода допомагає вимивати відходи та токсини, запобігаючи закрепам та іншим проблемам із травленням. Намагайтеся випивати не менше восьми склянок води на день. Ви також можете пити трав’яні чаї, наприклад, імбирний, щоб поліпшити травлення й зменшити запалення.

Керуйте стресом
Стрес може завдати шкоди кишківника, що призведе до таких проблем, як синдром подразненого кишківника та інших. Щоб упоратися з нервовим станом, спробуйте вправи на глибоке дихання, йогу, медитацію або інші методи релаксації. Регулярні фізичні вправи також можуть допомогти зменшити стрес.

Обмежте вживання алкоголю та кофеїну
Вони можуть подразнювати слизову оболонку кишківника, що призводить до запалення та проблем із травленням. Обмежте споживання алкоголю та кофеїну, щоб поліпшити здоров’я кишківника.

За можливості уникайте антибіотиків
Антибіотики можуть порушити баланс кишківника, що призведе до таких проблем, як діарея та інші проблеми з травленням. Приймайте препарати тільки в разі потреби та обов’язково дотримуйтесь інструкцій свого лікаря.

Зверніть увагу на добавки для здоров’я кишківника
Пробіотики – це живі бактерії та дріжджі, які корисні для здоров’я нашого кишківника. Вони допомагають підтримувати баланс хороших та поганих бактерій у нашому кишківнику, що необхідно для правильного травлення та імунної функції. Пробіотичні добавки доступні в різних формах, таких як капсули, порошки й жувальні таблетки. Дуже важливо вибрати високоякісну пробіотичну добавку з різними штамами для поліпшення здоров’я кишківника.
Пребіотики – це неперетравлювані волокна, які живлять корисні бактерії в нашому кишківнику. Їх можна знайти в багатьох продуктах рослинного походження, серед них: часник, банани та спаржа. Добавки також корисні для тих, хто не споживає достатньо продуктів, багатих на пребіотики.
Травні ферменти – це білки, які допомагають розщеплювати їжу на більш дрібні молекули для засвоєння. Вони природним чином виробляються в організмі, але у деяких людей може бути дефіцит, що призводить до проблем із травленням, таких як здуття живота, гази й розлад шлунку. Доступні добавки з травними ферментами, які можуть допомогти в розщепленні білків, вуглеводів та жирів. Перед застосуванням препаратів і БАДів проконсультуйтеся з фахівцем.

Не бійтеся звертатися до лікаря
Якщо ви відчуваєте стійкі травні симптоми, такі як здуття живота, запор, діарея або біль у животі, обов’язково зверніться до фахівця. Ці симптоми можуть бути ознакою основного захворювання, запальне захворювання кишківника або інші розлади травлення.

Пам’ятайте про проносне
Проносні засоби можуть бути корисними для короткочасного полегшення закрепів. Однак тривале вживання проносних може порушити природний ритм кишківника, що призведе до залежності та інших проблем із травленням. Якщо ви відчуваєте хронічні закрепи, важливо усунути основні причини, такі як нестача клітковини у вашому раціоні або малорухливий спосіб життя.

Дуже важливо слідкувати за здоров’ям зубів. У матеріалі ми зібрали 5 вітамінів, які допоможуть покращити стан зубів й подарувати здорову посмішку.