Вчора, 29 вересня, пройшло засідання, на якому провели аналіз економічної діяльності Славутського управління водопровідно-каналізаційного господарства.
Як повідомляє пресслужба Славутського МВК, через рекомендації Кабінету Міністрів України комунальним установам не піднімати тарифи за надані послуги, підприємство опинилося у критично складній фінансовій ситуації. Уряд, зазначивши про необхідність зберегти тарифи станом на 24 лютого 2022 року, гарантував відшкодування для комунальних установ різниці в тарифах.
Але не все склалося так, як передбачалося, отже наразі Славутський водоканал уже заборгував обленерго 4 мільйони 900 тисяч гривень, – пишуть Малі Міста України.
Міський голова Василь Сидор так прокоментував ситуацію із заборгованістю комунального підприємства:
«Мали розмову з обленерго. На превеликий жаль, міськводоканалу не дозволили провести реструктуризацію боргу хоча б на рік. Тому вивчаємо можливі варіанти виходу з цієї ситуації, щоб підприємство не стало банкрутом і надалі могло надавати послуги водопостачання, водовідведення цілодобово, якісно і в повному обсязі.
Розглянули варіант погашення боргу з місцевого бюджету, проте наразі він неможливий в повному обсязі через суттєве зменшення дохідної частини (через зміни, запроваджені Верховною Радою України, було ліквідовано сплату за акциз та інші платежі, що були скасовані для суб’єктів підприємницької діяльності), яке складає біля 10 млн грн.
Як наслідок, підприємство вимушене розглядати варіант приведення тарифів для населення у відповідність до економічно обґрунтованого рівня.
Якщо борг не буде вчасно сплачений, підприємство буде змушене закуповувати електроенергію за тарифами постачальника «останньої надії», які є значно вищими за ціни звичайних електропостачальників, тому 6 млн грн додатково ляже тягарем на міськводоканал.
Прошу славутчан віднестися з розумінням до ситуації, що склалася. Проаналізувавши заборгованість, бачимо велику кількість людей, які мають борги перед підприємством, яка станом на сьогодні складає біля 2 млн грн».
Отже, зараз адміністрація підприємства наголошує на ймовірності банкрутства підприємства, внаслідок чого припиниться надання життєво необхідних для населення послуг. При цьому дехто зі споживачів не вважає за необхідне сплачувати за отримані послуги.
Тож, у підвищенні тарифів працівники комунального підприємства вбачають вимушений крок.