Бабине літо закінчується, а ночі стають все холоднішими, тож не дивно, що містяни цікавляться таким злободенним питанням – коли ж подадуть тепло у Славуті.
Як зазначає пресслужба Славутського міського виконавчого комітету, бюджетні установи, котрі оснащенні індивідуальними котельнями, почнуть опалюватися коли середньодобова температура опуститься нижче рівня 8 градусів Цельсія і триматиметься так впродовж трьох днів.
А от про роботу комунального підприємства «Славутське ЖКО» слід поговорити більш детально, адже, згідно з наданою інформацією, подача централізованого опалення залежить від двох факторів:
1. Ліміти постачання природного газу для кожного міста на опалювальний сезон 2022/2023 років зменшено на 10%
Варто звернути увагу, що при перевищенні вказаного обсягу тепловикам доведеться сплатити вартість понаднормового газу в десятикратному розмірі – за ринковими цінами. Отже, у приміщеннях взимку, більш за все, буде знижено температурний мінімум.
Тож, згідно з обсягами постачання природного газу, які Мінрегіон України довів для Славутського ЖКО, підприємство лише з 25 жовтня спроможне розпочати подачу тепла в оселі клієнтів.
2. Абоненти КП «Славутське ЖКО» мають перед підприємство борг близько 15,7 мільйонів гривень за спожиту теплову енергію та послуги із її постачання
Тому й початок опалювального сезону значною мірою залежить від обсягу погашеного боргу клієнтами КП «Славутське ЖКО» за раніше отримані послуги. У випадку, якщо абоненти не здійснять оплату, то й підприємство не буде спроможне саме сплатити за газ, а отже початок опалювального сезону вмісті взагалі буде під загрозою.
«Наголошуємо, що тарифи на тепло у цьому опалювальному сезоні для населення залишаються без змін, хоча ринкова вартість газу колосально зросла, зростають й фінансові зобов’язання комунального підприємства. А тому Славутське ЖКО закликає споживачів невідкладно погасити борг за спожиті послуги»,
закликають комунальники.
При цьому варто нагадати, що Уряд закликає громадян максимально цієї зими включитись в режим економії енергоресурсів, щоб в цей період масової атаки російської федерації на об’єкти критичної інфраструктури, наші мережі могли витримати напруження, – пишуть Малі Міста України.