Зустрічаємо новий день та вихідні, 11 травня — субота. Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій рубриці.
Малі Міста України розкажуть, чим цікаве 11 травня у світлі історичних подій.
11 травня 1811 року в Сіамі — сучасному Таїланді, народилися брати Чанг та Енг Банкери, завдяки яким з’явився термін сіамські близнюки.
Брати були з’єднані тілами в районі грудини. Попри це прожили довге життя. Брати освоїли біг, стрибки та плавання. Юних хлопців помітив шотландський підприємець Роберт Хантер і запропонував роботу в цирку. Близнюки погодилися і почали гастролювати світом демонструючи акробатичні номери. Після цього зайнялися сільським господарством.
У віці 32-х років близнюки одружилися, зігравши подвійне весілля. У Чанга народилося 10 дітей, а в Енга — 11. Зараз найвідоміші сіамські близнюки мають понад півтори тисячі нащадків.
Цього дня тисяча 1944 року була підписана постанова Державного комітету оборони СРСР про депортацію кримських татар
Корінний народ Криму вивозили в Середню Азію і віддалені райони Росії.
СРСР звинуватив кримських татар в нібито масовому дезертирстві на початку Другої світової війни та колабораціонізмі під час окупації півострова нацистами.
Депортація почалася 18 травня, а завершилася 4 червня. Загалом було виселено близько 200 тисяч осіб. У дорозі вони перебували два, а інколи й три, тижні. Депортованих майже не годували.
Під час депортації, а також у перші роки після переселення, загинуло понад 46% кримських татар. Лише наприкінці 1980-х років почалось повернення корінного народу Криму на батьківщину. Верховна Рада України визнала депортацію кримських татар геноцидом.
11 травня 2014 року в Донецькій та Луганській областях пройшли незаконні референдуми щодо державної самостійності так званих “ДНР” та “ЛНР”.
Опитування провели під дулами автоматів бойовиків. За даними ініціаторів заходу, за незалежність “ДНР” нібито проголосували 89% виборців, за “ЛНР” — 96%.
Неконституційний референдум провели з величезною кількістю порушень. Ані Україна, ані міжнародна спільнота не визнають результатів голосування.