Під час повномасштабного вторгнення потреби у крові зросли в рази, а людей на донацію приходить все менше та менше. При цьому, варто зазначити, що одна порція крові здатна врятувати життя чотирьом людям, а це надважливо, оскільки ця кров піде не тільки цивільним, а і військовим, які щодня ціною власного життя захищають нас.
Зауважимо, що бути донором це не лише поважно, але і корисно. У донорів суттєво менший ризик серцево-судинних хвороб, адже люди внаслідок таких маніпуляцій знижується ризик серцевих захворювань аж на 88%, в тому числі інсульти та інфаркти. У донорів кращий баланс холестерину і нижчий його загальний рівень.
У донорів менші ризики захворіти на рак легенів, прямої кишки, шлунку та гортані, адже відбувається зниження рівня неорганічного заліза, шкідливого для здоров’я.
Донорство зменшує ризик гемахроматозу, причиною якого є накопичення іонів заліза в печінці та інших органах. Донори мають менше проявів запалень та краще знешкоджують вільні радикали.
Донори безкоштовно отримують аналізи на ВІЛ, гемоглобін, сифіліс, гепатити B та С.
Якщо ви наважились на донорство, то необхідно:
- Бути старшим за 18 років та важити понад 50 кілограмів.
- Не вживати алкоголь за 48 годин до здачі крові.
- Не вживати лікарські засоби – за 72 години (3 доби).
- Не курити протягом 2 години до процедури та 2-3 години після.
- Не вживати жирну їжу, в тому числі молочні продукти за добу до здачі.
- Мати при собі документ, що посвідчує особу.
- Легко поснідати. Перед здачею крові випити до півлітра води або чаю.
- Не здавайте кров, якщо відчуваєте нездужання (головний біль, озноб, запаморочення, слабкість). Також не можна здавати кров, якщо ви нещодавно хворіли на інфекційні захворювання.
Адреса: Олександрійський бульвар, 171.
Графік роботи: з понеділка по суботу 08:00 – 15:00.