Такий алгоритм дій напрацювала комісія з питань топоніміки і охорони культурної спадщини при виконкомі Новоград-Волинської міської ради під час свого засідання.
Члени комісії під головуванням міського голови Наталії Борис розглянули питання, які стосувалися пам’яток історії радянського періоду, які знаходяться на території громади.
Як повідомляє Управління культури і туризму Новоград-Волинської міської ради, вирішувалася подальша доля таких об’єктів: пам’ятних знаків «Гармата» на вулиці Шевченка і Літак МІГ-19 на вулиці Житомирська, які були встановлені на честь визволення міста від фашистських загарбників, а також могил радянських воїнів: Й.М.Панкратова (вул.Шевченка,22), І.Г.Агевніна (вул.Вокзальна, 17), І.М.Вожшилова (с.Майстрова Воля), братської могили радянських підпільників К.П.Мякішева та М.П.Коваля (вул.Шевченка,22) та братської могили радянських воїнів (вул.Гетьмана Сагайдачного, 152).
А результаті обговорень члени комісії прийшли до таких рекомендацій:
- пам’ятний знак «Гармата» та п’єдестал – демонтувати і перенести до музею під відкритим небом у с.Наталівка як до філії Краєзнавчого музею. Сам знак планують передати 140 батальйону територіальної оборони ЗС України на зберігання;
- на Літаку МІГ – 19, встановленому на честь визволення міста, – розфарбувати радянську символіку, демонтувати і перенести на територію музею під відкритим небом у селі Наталівка;
- могили радянських воїнів – перенести на територію центрального кладовища по вул. Василя Стуса,7. Для цього готується пакетів документів на отримання дозволу від Міністерства культури та інформаційної політики України.
Такий алгоритм дій має бути виконаний, згідно із чинним законодавством, – пишуть Малі Міста України.
Нагадаємо, у Василькові перейменували вулиці на честь «Привидів Києва». Загалом завдяки голосуванню депутатів нові назви отримали 132 вулиці Василькова. Зокрема, дуже символічним стало перейменування трьох вулиць на честь Героїв України, адже це ті люди, які стали на захист кордонів своєї держави та життів українського народу. Мова йде про імена військових льотчиків, які першими відбивали вторгнення російських військ, прийнявши на себе вогонь, і яких прозвали «Привидами Києва».