Детективи Слідчого управління ГУНП Житомирщини разом із співробітникам регіонального Управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ викрили схему, за якою затверджувалися неправдиві документи щодо ремонту дороги у місті Коростень.
Як повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області, ремонт дорожнього полотна у місті проводився у 2018-2019 роках, проте частково роботи пройшли тільки на папері, адже фахівець з технічного нагляду та службові особи як будівельної компанії, так і облдержадміністрації затверджували недійсні документи, де зазначалася завищена вартість робіт.
З’ясувалося, що у травні 2018 року між та приватним підприємством та одним з управлінь Коростенської міськради було укладено договір на капітальний ремонт дорожнього полотна однієї з вулиць. Загалом роботи планувалися на понад 1,3 мільйона гривень, вказані кошти були перераховані на рахунок підрядника вже у червні, що свідчило про виконання замовлених робіт.
Через кілька місяців – у жовтні того ж року – договір про капітальний ремонт тієї самої дороги у Коростені уклав керівник одного з управлінь ОДА. А підприємство, котре виступило підрядником, вже виконувало ці роботи.
Акт приймання будівельних робіт із неправдивими відомостями склали у листопаді. Навіть вписали приготування асфальтобетонної суміші та її доставку, тоді як за кошторисом цього не було передбачено. А сума виявилася завищеною на понад 170 тисяч гривень. До речі, й на облаштування автобусної зупинки «використали» на папері у 5 разів більше асфальтобетону, ніж це в дійсності потрібно. Звісно, до акту внесли й ті роботи, котрі раніше вже виконувалися та були уже проплачені.
Так спільники «ремонтували» до літа 2019 року, завдавши шкоди на загальну суму майже 2,8 мільйони гривень. Правоохоронці задокументували 8 фактів злочинної діяльності, серед яких найбільш тяжкими є заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 ККУ), а також службове підроблення (ч. 1 ст. 366 ККУ).
Санкції інкримінованих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна, – пишуть Малі Міста України.