Міжнародна конференція “Соціальна підтримка людей в Україні” відбулася за сприяння голови обласної ради Віолети Лабазюк та з ініціативи голови Кам’янець-Подільської районної ради Михайла Сімашкевича. Нагадаємо, що у Бориспільській громаді пройшов безкоштовний тренінг з надання домедичної освіти.
Соціальна підтримка людей в Україні, яка була темою сьогоднішньої зустрічі, вкрай важлива у нинішніх реаліях, адже збільшується кількость дітей та дорослих, які постраждали від воєнних дій, ветеранів російсько-української війни, громадян, що втратили своє здоров’я, житло та майно внаслідок дій агресора. Внаслідок ситуації, що існує в Україні, загострилась потреба у більшій кількості та якості професійно підготовлених соціальних працівниках.
Присутній на конференції заступник голови Хмельницької обласної ради Валентин Соколюк наголосив, що саме завдяки цьому забезпечується ефективна діяльність соціальних служб у будь-якій державі та, зокрема, в Україні. Тому обов’язок усіх рівнів влади в державі забезпечити якісне навчання фахівців з соціальної роботи.
У міжнародній конференції взяли участь голова Міжнародної федерації соціальних працівників Європи Анна Радулеску (Румунія), провідний експерт у сфері соціальної роботи Герберт Паулішін (Австрія), радник Прем’єр-міністра України Ольга Лукач, народний депутат України Микола Стефанчук, представники обласної військової адміністрації, обласних та районних рад різних куточків України.
Важливим та актуальним був представлений на заході досвід представників Міжнародної федерації. Вони зробили акцент на тому, що не варто розділяти населення на якісь соціальні категорії, адже потреби у соціальній підтримці потребує значно більша кількість людей, ніж ми можемо собі уявити. Саме для того, щоб не створювались соціальні суперечки чи конфлікти, необхідно однаково підтримувати усіх, хто цього потребує.
У підтримку цієї позиції Михайло Сімашкевич навів приклад створеного у Кам’янці-Подільському соціального магазину, в якому будь-який житель району, не дивлячись на те чи він місцевий мешканець чи ВПО − може долучитися до спільної волонтерської справи, отримати накопичувальні бали та відповідну кількість гуманітарної допомоги. Саме такий європейський підхід до соціальної підтримки населення є найбільш дієвим та сприяє об’єднанню громадян, пишуть Малі Міста України.