#Ізяслав У Ізяславі звинувачують лікарів у халатності, що призвела до смерті матері-героїні
Любов Рижко була пенсіонеркою родом із Нового Села, що на Шепетівщині. Жінка виховала 5 дітей, за що їй присвоїли за життя звання матері-героїні. Наразі, троє її синів захищають країну. Близькі і досі не можуть оговтатись після смерті мами.
Серце жінки зупинилось 20 серпня. Вдома стан жінки погіршився, а медики відмовились приїхати на виклик. Добравшись до лікарні пацієнтка за декілька днів в лікарні згасла на очах. Донька Любові запевняє, що матір можна було врятувати, якби не службове недбальство та не байдужість медиків Ізяславської міської багатопрофільної лікарні.
Донька Сніжана розповіла, що останні 10 років матір спостерігалась в КНП “Ізяславська міська багатопрофільна лікарня”. Тим лікарям були відомі і діагноз матері, а також історія її хвороби.
Вона скаржилась, що в неї почало віднімати праву ногу і були сильні болі в шиї. В нас були здогадки, що розпочався інсульт. “Швидка” тоді відмовилась приїхати. Сказали, що стан для цього не критичний – “їдьте самі”. Сестра знайшла авто і привезла маму до лікарні,
розповідає донька Сніжана.
–
17 серпня Любов Рижко привезли до лікарні, де згодом поклали в неврологічне відділення. Від медсестри донька Аліна одразу отримала перелік та кількість ліків, які необхідно було купити. Також там повідомили про те, що потрібно, щоб хтось був присутнім постійно в палаті та доглядав маму, адже відповідного персоналу в них буцімто немає.
Наступного дня родичам сказали завезти жінку і на КТ. Донька каже, що зробити це було нікому, адже власного транспорту немає, а сини несуть військову службу. Сама ж дочка Сніжана працює та проживає у Києві. З кожним наступним дзвінком дочка лише чула, як мамі ставало гірше. Стан був критичним. Вже за два дні Любові відняло мову.
За словами доньок, стан їхньої матері погіршувався з кожним днем. А паралізувало її, можливо, через призначені препарати. Все свідчило про передінсультний стан, але переводити пацієнтку в реанімацію медики не поспішали.
Як додає Сніжана Рижко, призначене лікування не враховувало наявність у матері кардіостимулятора. Хоча при здійсненні первинного огляду лікарем про це повідомила друга донька. З її слів, лікар поміряв лише тиск, не зробивши кардіограми. Вже наступного дня мовлення Любові Рижко погіршилось. До неї приїхав син.
У відповідь на це мій брат почув, що це все через крапельниці та призначені ліки, а мамі треба просто пити багато води. Мовляв, все під контролем і лікування відбувається за протоколом. Після цієї розмови брат самостійно повіз маму на КТ. Вже на той час матір була в складному стані. Лікар Охотко не взяла до уваги, що в неї стоїть кардіостимулятор. Їй виписали препарати, які протипоказані для людей зі згущенням крові. Вони викликали в неї тахікардію.
Сніжана додає, востаннє говорила з мамою вранці 19 серпня – напередодні смерті. Вона підняла слухавку і змогла вимовити лише звуки. Телефон взяла медсестра, яка повідомила, що з ночі пацієнтка у важкому стані, але її не перевели до реанімації. І що рідним слід негайно приїхати.
До слова, в реанімацію жінку перевели лише тоді, коли діти прибули до медзакладу. Але, як переконана донька, вже було запізно. Тоді близькі наполягали, аби лікарі сконтактували з кардіологічним центром у Хмельницькому. Тим часом, стан жінки погіршувався.
Лише після цього в 9:30 зробили кардіограму серця. Лікар-реаніматолог показав сестрі кардіограму і вони разом порівняли її з тою, що мамі робили в травні у кардіологічному центрі Хмельницького, де їй ставили кардіостимулятор. Стан був важкий, ритм серця порушений.
Після цього був консиліум у складі лікарів, які повідомили згодом Аліну, що стан мами був критичний, але його вже стабілізували. Нам сказали про необхідність самостійно звертатись до кардіохірурга Андрія Кланци, який оперував та ставив мамі кардіостимулятор у Хмельницькому, – розповіла Сніжана Рижко-Семенюк.
Донька додає, що змогла приїхати до реанімації близько 18:00. Там один з лікарів сказав, що у матері набирається рідина у легенях. Вона не говорить, але при свідомості. На запитання про нічний діагноз і чому жінку не перевели до реанімації одразу, медик відповів, що стан стабілізувався і в цьому не було потреби. Також Сніжана каже, що при погіршення стану матері лікарку Ліфантьєву не викликали і до відома не ставили.
Під ранок наступного дня, 20 серпня, доньці повідомили про смерть мами. Рідні вирішили не мовчати і звертатись у різні інстанції щодо службового недбальства лікарів. Зокрема, Сніжана Семенюк-Рижко розповіла, що звернулась до Ізяславської міської лікарні, подала скаргу до МОЗ й Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, де її звернення передали до обласного департаменту охорони здоров’я. Також донька звернулась із заявою до поліції Ізяслава 31 серпня, але справу вирішили закрити, не виявивши у ній криміналу, пишуть Малі Міста України.