Лікар-анестезіолог реанімаційного відділення обласної дитячої лікарні Артем Поляруш пояснює таку тенденцію повномасштабною війною, яку розв’язала російська федерація проти України. До речі, сьогодні, 17 листопада, світ відзначає День передачсно народженого малюка.
В Суспільне Житомир порахували, що у 2022 році кожна шістнадцята дитина, народжена на Житомирщині, є недоношеною, тобто із близько 8000 немовлят 400 народилися завчасно – на 35-36 тижнях.
Молодих мам такий перебіг подій лякає. Так, Марта Шахраюк, яка зараз з малечею знаходиться у відділенні новонароджених недоношених дітей обласної дитячої лікарні, мала народити донечку Марійку першого грудня, проте зараз медики навчають їх контролювати температуру тіла, правильно годувати, оцінювати стан немовляти.
Таких дітлахів у лікарні зараз 25, а кожного місяця – близько ста новонароджених знаходяться на перинатальному виходжуванні. Завідувачка відділення Віра Васьківська розповіла про особливості догляду за цими дітками:
Лише тоді, коли малеча навчиться сама регулювати температуру свого тіла, її можна переміщати до мами в ліжечко. З недоношеними немовлятами працюють ерго- і фізіотерапевти, а також психологи. Є дітки, які народжуються з важкими вадами і потребують штучної вентиляції легень.
У лікарні зазначають, що один день перебування такої дитинки в реанімації може вартувати до півтори тисячі доларів. Кошти на це виділяються з державного бюджету, а ще велику допомогу надають волонтери.
Малі Міста України бажають здоров’я і мамам, і діткам! нехай на них чекає квітуче, мирне, щасливе майбутнє!
Нагадаємо, рекордний богатир з’явився на світ у Калинівській лікарні. Як повідомляє Калинівська міська рада, хлопчина почувається добре, як і його мама – жителька села Павлівки. У родині він – третя дитина. Батьки розповідають, що двоє старшеньких теж не були маленькими: обоє народилися з вагою понад чотири кілограми. Але їх молодший братик рекорд побив.