Зараз у неймовірній колекції Валентини Галкіної уже 907 унікальних експонатів, виготовлених золотими руками майстринь поліського краю. Колекцію рушників жителька села Велика Фосня, що розташоване в Овруцькій територіальній громаді, почала збирати, віднайшовши дивовижні орнаменти у виробах жінок своєї родини, далі – села, а згодом почала охоплювати й сусідні села й містечка, де теж знаходилися старовинні експонати.
Як зазначає Коростенська районна державна адміністрація, Валентина Галкіна мріє про створення музею рушника або у районному центрі, або в рідному селі, куди могли б приїжджати відвідувачі з усього світу, бо в кожному експонаті – душа майстрині, її ім’я, доля, історія і, звісно, вишивка – генетичний код нашої нації.
Сьогодні ми особливо гостро відчуваємо, наскільки важливо зберегти культурну спадщину України, відмежувати від чужого гніту, особливо тоді, коли лицемірна російська федерація цілеспрямовано винищує все, що несе в собі нашу історію та культуру.
З такою ж відповідальністю, як майстрині хрестик до хрестика вишивали ці вироби, так Валентина Федорівна старанно і з любов’ю збирає їх, відшукує, записує їх історію. Так, не з кожним рушником можна піти під вінець, і хліб не на кожному можна подати, що вже й казати про прикрашання ікон рушниками.
У селі Велика Фосня Валентина Федорівна Галкіна радо зустрічає усіх, кого зацікавила її колекція, годинами розповідаючи про те неймовірне надбання, в якому вишита українська доля, – пишуть Малі Міста України.
Нагадаємо, раніше ми писали про рукотворну красу зі Старокостянтинівської громади, яка прославляє Україну у світі. Нове життя отримав розпис, який колись призначався для розпису стін, перекочувавши на оздоблення інтер’єру, постери, календарі, посуд, одяг та й взагалі предмети побуту українців. До речі, нещодавно звягельська спортсменка стала віце-чемпіонкою світу, виступаючи на спарингах у костюмі з елементами цього неймовірного орнаменту.