Здавалося б, що з тих етикеток, тим паче – пивних! Але й в них може міститися історія! Уявіть собі, цей унікальний артефакт виявили цілком випадково – коли до села Нове Поріччя, що на Городоччині, приїхала група туристів з Полтавщини.
Як повідомляє Городоцька міська рада, у цьому населеному пункті знаходилася колись одна із найвідоміших на Поділлі броварень «Порічанська», котра була в Подільській губернії другою за потужністю, поступаючись лише Вінницькій. На початку ХХ століття на підприємстві виробляли щороку пива на 85 000 золотих рублів, забезпечуючи робочими місцями 46 працівників. І це порічанське пиво, завдяки унікальній місцевій воді, з якої готувався напій, було відоме і полюбилося не тільки на Поділлі, й навіть у Відні, куди воно експортувалося.
Тож, коли екскурсія підійшла до місця розташування колишньої броварні, їм стрілася на дорозі місцева жителька. Жінка, як виявилося, добре знала історію броварні, тож розповіла деякі цікаві моменти, а ще пані Ольга похвалилася, що у неї зберіглася етикетка від дореволюційного пива. За словами жінки, її дід колись приклеїв той «артефакт» до внутрішньої поверхні віка скрині.

Жителька Нового Поріччя Ольга Чайковська продемонструвала туристам етикетку і дала свою згоду на передачу такого цікавого експонату до «G-museum». Таким чином, кампанія, котру ініціював відділ культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міськради, з інформування про туристичні принади Городоцького краю привела до несподіваного скарбу.
Пивний артефакт доповнив іще одну унікальну пам’ятку – фірмову пляшку з-під порічанського пива. Раніше такі етикетки можна було знайти тільки у мережі інтернет, але зараз жителі та гості громади зможуть ознайомитися з цим експонатом, який віднині займатиме почесне місце у музеї.
Варто також підкреслити, що на етикетках розміщено не лише ім’я графині Ігнатьєвої, яка здавала броварню в оренду знаному майстру пивоваріння, а ще й зазначено, що пиво є «експортним».

Історична довідка від Городоцької міської ради:
Броварню в с. Нове Поріччя у 1876 р. звів власник села Генрик Скибневський. Вже наступного року він продав свої ново-порічанські маєтності російській графині Катерині Ігнатьєвій – правнучці фельдмаршала Кутузова, — того самого, який здав Москву Наполеону. Графиня здала броварню в оренду відомому майстру пивоваріння Леону Кляве. Заробивши у Новому Поріччі стартовий капітал, той збудував броварню в Проскурові (тепер Хмельницький). Нині це досить відоме підприємство «Хмельпиво».