Якщо раніше Україну у світі часто плутали з нашою недолугою сусідкою, то зараз назва нашої держави гордо звучить як суверенна, незалежна, вільна, цілеспрямована, різностороння і колоритна! Чи не в будь-якій цивілізованій країні сьогодні можна побачити іноземців з синьо-жовтими стрічками на наплічниках, дівчат у віночках і зухвалі худі з «рускім корабльом».
До таких виявів підтримки України ми вже звикли. А як щодо трилера з красномовною назвою «Бердичів»? Містична книга, як повідомляє РІО Бердичів, незабаром вийде з друку в Польщі.
Книга «Бердичів» Марти Козловської вже в друкарні. Прем’єра книги відбудеться 14 листопада.
Короткий опис сюжету:
Кароль Питанко прибуває до українського Бердичева з місією вивчення таємничої хвороби. На місці виявляється, що місто бореться з чумою дивних зникнень – людей, тварин, предметів і навіть елементів ландшафту, і Кароль мимоволі втягується у розслідування, щоб пояснити їх. Разом з місцевими товаришами – Сергієм, Володею та Фомкою – вони стикаються з явищами, проти яких розум здається безсилим, а наукові інструменти неефективними. Достатньо сказати, що під час слухань свідчитимуть вимикач світла, килим і стінний дріт, а співрозмовниками Кароля будуть три гранітні шибениці від пам’ятника соцреалізму.
Марта Козловська – культурний антрополог, колишній аналітик політико-військової ситуації на Близькому Сході та в Центральній Азії. Вона дебютувала у 2018 році з романом “Нога до ноги”,яку видало видавництво WAB, в серії “Архіпелаг”. Друга її книга «Бомба» вийшла у 2020 році.
Що пишуть про нову книгу критики (автопереклад з польської):
«Проза для обох світів, які пахнуть як вундеркінд в еко-стайні. Хабар у всіх сенсах злочинець. Магічний патореалізм, як блювота святих манів.
Патрик Косенда
«Екзистенційний злочин. Проза пишна і дика як ліс через п’ятдесят років після зникнення хомо сапіенс. Реальність вигадка, а ми живемо в симуляції? Невже все це відбувається насправді? “Бердичів” пробуджує посмішки, зневіру та тривогу. Така неймовірна книга для читання. Сяє, як пістолет в руці пацифіста, витягнутий раптово посеред так само маршового натовпу.»
Джас Капела