Зараз понад 20 двадцять арештованих автомобілів «швидкої» передали на потреби військовослужбовців.
Як повідомляє Управління СБ України в Житомирській області, корупційну схему на Житомирській митниці із нелегального ввезення автівок на територію України викрили фахівці Служби безпеки та Державного бюро розслідувань.
Так, представники київської фірми-імпортера восени 2020 року завезли до України 26 транспортних засобів медичної допомоги та оформили через режим «митний склад» їх зберігання, а очільники одного з митних постів на території Житомирщини допомогли підприємцям ввозити іноземні автівки без належної сплати митних зборів.
Норма «митного складу» передбачає знаходження автівки на території митного логістичного центру впродовж року без сплати зборів, однак через рік транспортний засіб або повинні розмитнити, згідно з усіма вимогами, або ж – повернути до країни, звідки він був експортований.
При цьому за вказаний період підприємці знаходили покупців, які згодні були придбати імпортовану автівку, але до митних декларацій вартість вносилася мізерна, тоді як митники цього «не помічали».
У Службі безпеки зазначають, що така діяльність завдала збитків державному бюджету у розмірі понад двадцять мільйонів гривень.
Зібрані докази дозволили оголосити про підозру керівнику відділу митного оформлення та заступнику начальника митного посту у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 364 Кримінального кодексу України – зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.
Наразі фігуранти знаходяться під нічним домашнім арештом в якості запобіжного заходу, – пишуть Малі Міста України. А понад 20 автівок «швидкої», на які було накладено арешт, передано на потреби наших захисників.