Зустрічаємо новий день, 8 травня — середа. Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій рубриці.
Малі Міста України розкажуть, чим цікаве 8 травня у світлі історичних подій.
День пам’яті та примирення
Світ вшановує полеглих під час Другої світової війни. 8 травня 1945 року був ратифікований акт воєнної капітуляції німецьких військ. Найкривавіший збройний конфлікт в історії людства розпочався 1 вересня 1939 року з нападу Німеччини на Польщу і тривав шість років та один день.
У Другій світовій узяла участь 61 держава, а воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. Бої за столицю України — одні з найзапекліших в історії Другої світової. Воєнні дії зруйнували майже весь історичний центр Києва.
Кінець війні поклав акт про капітуляцію Японії, підписаний 2 вересня 1945 року. Точна кількість загиблих людей у Другій світовій невідома. За різними підрахунками, жертвами війни стали від 50 до 75 мільйонів осіб, із них майже 10 мільйонів — це українці. Офіційний символ Дня пам’яті та примирення — квітка червоного маку.
Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця
Це найбільша та найстаріша гуманітарна організація в світі. Вона діє з 1863 року і налічує майже 100 мільйонів волонтерів та співробітників у 192 країнах світу.
Дату святкування обрали не випадково. 8 травня 1828 року народився засновник Червоного Хреста, швейцарський підприємець, філантроп і перший лауреат Нобелівської премії миру Жан Анрі Дюнан. Ідея виникла, коли він побачив відсутність елементарної медичної допомоги пораненим унаслідок бойових дій.
Головна мета роботи Червоного Хреста — надавати допомогу людям, які постраждали від збройних конфліктів, стихійних і гуманітарних лих. Перший осередок Червоного Хреста на території України з’явився в листопаді 1867 року у Сімферополі, другий — у грудні того самого року в Кам’янці-Подільському.
8 травня 2022 року несподіваний візит до нашої держави здійснила перша леді США Джилл Байден
В Ужгороді вона зустрілась із дружиною президента України Оленою Зеленською. Разом вони відвідали місцеву школу, яка стала центром внутрішньо переміщених осіб. Там поспілкувалися з дітьми, які були змушені покинути рідні домівки внаслідок масштабної агресії Росії проти України.
Також перші леді провели двосторонню зустріч, що тривала майже годину.