#Бердичів #Чуднів Вживання алкоголю є частою причиною для злочинів, зокрема тих, які мають насильницький характер. Особи, які знаходяться у стані алкогольного сп’яніння здатні проявляти агресію та виплескувати негатив на оточення, вступати у конфлікти. Проте свідомість людини під час такого стану не змінюється аж настільки, щоб не розуміти своїх дій. Спочатку вони когось відлупцюють, а потім вб’ють. Тому, для осіб, які скоїли злочин у стані алкогольного сп’яніння немає ніяких виправдань.
У Бердичеві відбулося судове засідання, на якому суд виніс вирок 24-річному обвинуваченому з Чуднівського району. Його визнали винним в умисному нанесенні тяжкого тілесного ушкодження (ч. 1 ст. 121 КК України) та засудив до п′яти з половиною років позбавлення волі. Підсудний повинен сплатити потерпілому щонайменше 100 000 грн матеріальної та 200 000 грн моральної шкоди. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку. Обвинувачений буде знаходитись під вартою до набрання вироком законної сили.
У травні 2022 року у місті Бердичеві трапився інцидент, у якому обвинувачений, будучи у стані алкогольного сп′яніння створив конфліктну ситуацію з незнайомим чоловіком, ніби то той перешкоджав йому у знайомстві з дівчиною. Як виявилось, обвинувачений вже був раніше судимий. П’яний та агресивний чоловік почав бити незнайомця: спочатку він вдарив потерпілого ліктем в обличчя, від чого чоловік упав на асфальт й втратив свідомість. Обвинуваченого це не зупинило й він підняв голову потерпілого й різко відпустив, спричинивши удар головою об землю. В результаті потерпілий чоловік отримав тяжкі тілесні ушкодження, які спричинили небезпеку для життя.
Підсудний своєї провини не визнав й зазначив, що такі ушкодження він наніс випадково та не хотів подібних наслідків. Та суд його вину повністю підтвердив опираючись на показання свідків, протоколи слідчих експериментів та експертні висновки.
Суд врахував ступінь тяжкості вчиненого тяжкого злочину, особу підсудного, який раніше вже був судимий, у місцях проходження покарання характеризувався мав негативну характеристику, за місцем тримання під вартою зарекомендував себе з негативного боку.
Суд не встановив пом′якшувальних обставин та визнав правопорушника винним у вчиненні кримінального правопорушення у стані алкогольного сп′яніння.
Ця ситуація вчергове показала, що стан сп’яніння не відключає свідомості й людина прекрасно розуміє, що коїть. За свій звірячий вчинок буде відповідати перед законом.